W bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, na działce przy ul. Emilii Plater może powstać budynek wysoki na 233 metry. Koncepcję opracowała pracownia Kuryłowicz & Associates na zlecenie właściciela gruntu – Macieja Marcinkowskiego.

Program budynku jest bogaty i wykracza poza funkcję biurową. Obejmuje m.in. powierzchnie usługowe dostępne z parteru, funkcję kulturalno – rozrywkową, czy konferencyjną. Bryła budynku wpisuje się w zapisy miejscowego planu zagospodarowania: od ul. Emilii Plater tworzy charakterystyczną pierzeję wielkomiejską, od tej strony projektuje się podcień. Bryła wieży projektowana jest jako opisana na krzywych, zawężających budynek wraz ze wzrostem wysokości.

Według wstępnego harmonogramu, projekt zostanie zrealizowany w 2021 r.

Wszystko zależy jednak od przejęcia wszystkich gruntów pod inwestycję. Maciej Marcinkowski posiada obecnie tylko część działek pod zabudowę, aby mogło dojść do realizacji inwestycji konieczne jest przyłączenie do działek inwestora działek miejskich. O tym, czy budynek powstanie i w jakim terminie rozstrzygną decyzje władz miasta.

Koncepcję obsługi komunikacyjnej budynku wysokościowego u zbiegu ulicy Pańskiej, Śliskiej i Emilii Plater w dzielnicy Śródmieście w Warszawie przygotowuje pracownia Grafton Projekt.